Instalace

Kotvení trezorů - jak to vlastně je?

Potřebuji trezor ukotvit?

Do podlahy anebo do zdi?

 

Výroba trezorů se řídí přísnými normami a každý typ trezoru může  podléhat jiné normě. Pokud se bavíme o normě EN1143-1, bezpečnostní trezory, všechny povinnosti z této normy vyplývající se týkají jen výrobců trezorů. Pro Vás jako zákazníka si stačí pamatovat, že pro trezory o hmotnosti do 1 000 kg musí mít trezor kotevní díru, která se testuje v rámci certifikace trezoru. 

Samotné ukotvení trezoru však není povinné, nikdo kromě pojišťovny Vám nemůže povinnost trezor ukotvit nařídit. 

 

Nicméně METALSAFE jako výrobce trezorů informuje zákazníka o tom, že by trezor měl ukotvit a tím výrazně snížit riziko zcizení celého trezoru. Je spousta veselých příběhů, jak zhrzený manžel, resp. zhrzená manželka za aktivní pomoci nového partnera, odchází z domu s trezorem v podpaží. U menších trezorů si to dokážeme představit, u velkých skříní se může fantazie rozběhnout naplno. Nevěříte, pak je dobré uvědomit si, že “všechno je jednou poprvé”.

METALSAFE má kotevní díry dvě, jednu ve dně a jednu v zádech trezoru. Je to z toho důvodu, že ne vždy je možné trezor spolehlivě ukotvit do podlahy z důvodu např. nejasností kvůli podlahovému topení, elektroinstalace, někdy to může být taky použitý typ izolace, který kotvící materiál spolehlivě neudrží. 

Ke kotvení se používají speciální kotevní sety, které jsou součástí trezoru. Při kotvení do zdi se hodně používají chemické kotvy. Manipulace s nimi je jednoduchá, jsou neuvěřitelně pevné a eliminuje se různorodost stěn nemovitostí, použité cihly a podobně.

Pokud se necítíte na to, ukotvit si trezor sami, neváhejte a dejte nám vědět, my se postaráme. Určitě budete spokojeni.

METALSAFE dodává k bezpečnostním trezorům kotvy do betonu FISCHER.

 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz